Niezależnie od pory roku zapewniamy Państwu udany wypoczynek i zapraszamy do skorzystania z licznych atrakcji.

W okresie zimowym oprócz spacerów, kuligów, podziwiania zaśnieżonych górskich krajobrazów można uprawiać narciarstwo - zarówno biegowe jak i zjazdowe. Można  skorzystać z tras zjazdowych w Rajczy, Zwardoniu, Korbielowie, czy w Słowacji. Na przełomie stycznia i lutego w Rajczy organizowane są corocznie zawody narciarskie - tradycyjny Rajd Chłopski. Impreza ta oprócz zmagań sportowych pozwala na zaprezentowanie kultury i folkloru polskich i słowackich Beskidów. W sierpniu w Rajczy odbywa się Otwarty Górski Cross Rowerowy.

Odpoczywając w Rycerce warto zwiedzić okoliczne góry. Liczne szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, malowniczo usytuowane schroniska (Przegibek, Wielka Racza, Nickulina, Oźna) położone na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego i rezerwatu Śrubita pozwalą każdemu aktywnie wypocząć. Niedaleko Przegibka, na Będoszce Wielkiej znajduje się Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej.

W Rycerce znajduje się również Turystyczne Przejście Graniczne (Słowacja).

Czysta rzeka z miejscami do kąpieli i plażowania pozwoli  ochłodzić się w upalne letnie dni, a amatorom jazdy konnej polecamy wizytę w stadninie w Rycerce Dolnej. Tym, którzy wolą konie mechaniczne polecamy skorzystanie z wypożyczalni quadów.

Usytuowanie naszej miejscowości pozwala na wyjazdy do innych miejscowości, np. do Żywca (Zamek, Park, Browar), czy na Słowację (ciepłe źródła, jeziora, zamki orawskie).

Obfitość grzybów, jagód, malin jest kolejnym powodem dla którego warto odwiedzić Rycerkę.

Proponujemy naszym gościom wiele innych imprez kulturalnych i rozrywkowych - w Rajczy w lipcu piknik królewski, piknik pszczelarski, sierpniowe dni Rajczy, Milówki, Węgierskiej Górki, Tydzień Kultury Beskidzkiej w Żywcu, kończący się ciekawą imprezą folklorystyczną w Ujsołach - Hudy Wawrzyńcowe, Dni Muzyki Dawnej w Zamku Żywieckim, Gody Żywieckie, koncerty muzyczne organizowane w sezonie letnim w restauracji Browaru Żywieckiego.

Do dyspozycji jest bezpłatna, bardzo dobrze wyposażona siłownia w świetlicy środowiskowej.

Letnie wieczory umilą niewątpliwie spotkania towarzyskie połączone z pieczeniem kiełbasek na grillu lub przy ognisku, czy w jadalni przy kominku.

Nie bez znaczenia jest również łatwy dojazd oraz mili i życzliwi gospodarze oraz sąsiedzi.